Euro išvakarėse reikės apsispręsti, kaip elgtis su “kojinėje” laikomais pinigais

Iki euro įvedimo Lietuvoje likus mažiau nei 100 dienų didžioji dalis (beveik 73 proc.) Lietuvos gyventojų turimas santaupas laiko sąskaitose arba investuoja finansų rinkose, o beveik penktadalis (17,2 proc.) žmonių jas tebelaiko "kojinėje", rodo "Aviva Lietuva" užsakymu atliktos apklausos rezultatai.
Vis dėlto keičiantis valiutai šiai nemažai daliai gyventojų savo santaupas reikės traukti iš "kojinės" ir priimti sprendimą, kaip su jomis toliau elgtis.

"Tikėtina, kad apyvartoje nebeesančios valiutos žmonės laikyti nenorės, nes tai nepraktiška. Artėjant euro įvedimui šalies gyventojams reikėtų apmąstyti galimybę "įdarbinti" turimas santaupas, kad jos laikui bėgant ne nuvertėtų, o duotų ir finansinės grąžos", - komentuoja "Aviva Lietuva" generalinė direktorė Asta Grabinskė. - Tarkime, prieš penkerius metus per gyvybės draudimą konservatyviai investavus 10 tūkst. litų, įvertinus 6 proc. vidutinę metinę grąžą, dabar būtų sukaupta apie 12,5 tūkst. litų. Reikia atsižvelgti dar ir į tai, kad pasinaudojęs gyventojų pajamų mokesčio lengvata žmogus papildomai susigrąžino 15 proc. investuotos sumos."

Kad Lietuvos gyventojai turimas santaupas investuoja aktyviau, rodo ir "Aviva Lietuva" statistika.
"Naujų vienkartinių gyvybės draudimo įmokų skaičius per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai paaugo 45 proc. iki 13,9 mln. litų. Panašiu tempu auga visa naujų vienkartinių gyvybės draudimo įmokų rinka", - teigia A. Grabinskė.

Tik dešimtadalis apklausos dalyvių dar iki euro įvedimo Lietuvoje turimas santaupas planuoja išleisti: 4,6 proc. apklausos dalyvių jas skirs didesniam pirkiniui arba kelionei, 5,4 proc. - nekilnojamam turtui įsigyti.
"Aviva Lietuva" apklausoje rugsėjo 15-26 dienomis dalyvavo daugiau nei 4000 Lietuvos interneto vartotojų.
"Aviva Lietuva" yra tarp trijų stipriausių ilgalaikio taupymo paslaugų tiekėjų Lietuvoje. Bendrovė priklauso vienai stambiausių draudimo grupių Europoje "Aviva". Iš viso įmonė "Aviva Lietuva" aptarnauja 250 tūkst. gyvybės draudimo ir pensijų fondų klientų.

Šaltinis - "Aviva Lietuva"

Komentavimo galimybė išjungta.