info(eta)draudimas.com
Gyvenimo ciklo fondų apžvalga ir galimo poveikio sukauptoms lėšoms vertinimas
2018.08.18

Šaltinis: Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisija

Įvairiuose gyvenimo etapuose, ne išimtis ir finansuose, investavime, žmogaus poreikiai, prioritetai, vertybės, galimybės priklauso nuo žmogaus amžiaus. Skirtingais gyvenimo etapais žmonių pajamos ir poreikiai skiriasi, todėl dažniausiai skiriasi ir tolerancija investavimo rizikai.
Žmonės kaupia finansinį turtą ir investuoja turėdami konkrečių tikslų: pavyzdžiui, sukaupti lėšų mokslams, nekilnojamojo turto įsigijimui ar užsitikrinti pragyvenimo šaltinį senatvėje ir pan., tad finansų planavimas lydi visą gyvenimą. Deja, ne visi tam turi pakankamai žinių, tinkamos patirties arba negali skirti pakankamai laiko, tad ne visada savarankiškai pavyksta tinkamai planuoti finansus, laiku atsižvelgti į pasikeitusius poreikius ir gyvenimo aplinkybes. Finansų teoretikai ir biheviorizmo krypties mokslininkai tiria, kaip priimdami investicinius sprendimus žmonės iš tiesų elgiasi ir kaip jie turėtų elgtis. Šie tyrimai atskleidė, kad dėl žinių trūkumo žmonės ne visada vadovaujasi logika (dažnai užvaldo emocijos) ir investiciniuose spendimuose nuolatos, sistemingai daro klaidas.
Investavimas pagal gyvenimo etapus tapo aktualus ir svarbus milijonams žmonių visame pasaulyje. Siekdama patenkinti skirtingus žmonių poreikius įvairiuose gyvenimo etapuose ir vykdyti kryptingesnį finansų planavimą, finansų rinka sukūrė plačiam visuomenės ratui skirtus finansinius produktus, kurie priklauso nuo gyvenimo ciklo (etapų). Sparčiausiai
populiarėjantys produktai yra gyvenimo ciklo investiciniai ir pensijų fondai (toliau – GCF; angl. life cycle).
Atsižvelgiant į temos aktualumą, šioje apžvalgoje bus analizuojami gyvenimo ciklo fondai. Iš pradžių pristatoma gyvenimo ciklo pensijų fondų koncepcija, vėliau apžvelgiamas jų populiarumas pasaulyje, taip pat įvardinti šių fondų privalumai bei trūkumai. Kitoje dalyje išanalizuota, kokį poveikį sukauptoms pensijų lėšoms būtų turėjęs kaupimas gyvenimo ciklo fonduose bei palyginta su atitinkamu kaupimu tradiciniuose pensijų fonduose. Paskutinėje dalyje pristatomos Lietuvos II pakopos pensijų fondų problemos ir nagrinėjama, kaip jas galėtų padėti spręsti GCF įvedimas.

Plačiau galima perskaityti čia: Gyvenimo ciklo fondų apžvalga ir galimo poveikio sukauptoms lėšoms vertinimas

Jus taip pat gali dominti

Grįžti į tinklaraštį

Supaprastinta žalos sveikatai bei gyvybei atlyginimo tvarka

2018.08.18
Skaityti daugiau

Statinio projektuotojų ir rangovų privalomojo civilinės atsakomybės draudimo teisinio reglamentavimo aspektai

2018.08.18
Skaityti daugiau

Išgąsdinti nuostolių draudikai siekia permainų

2018.08.18
Skaityti daugiau